Долучитися до партії Підтримати фінансово
30.06.2020

Американсько-польське посилення східного флангу НАТО: що може зацікавити Україну?

thumb

Ситуація навколо кордонів будь-якої держави є одним з найбільш визначальних чинників національної безпеки – ця аксіома міжнародних відносин добре відома ще з часів стародавнього Єгипту і древньої Греції. Саме тому результати важливого візиту президента Польщі Анджея Дуди до Вашингтону 24-25 червня мали б привернути увагу в Україні.

Так, у Спільній декларації, за підсумками візиту, йдеться про боротьбу з дезінформацією, у тому числі в контексті Другої світової війни; співпрацю в галузі енергетичної безпеки, сучасного мобільного зв’язку та потреб розвитку в Польщі мирної ядерної енергетики. Окрім цього, обидві країни будуть взаємодіяти в рамках регіональної ініціативи Тримор’я. Окремим напрямом взаємодії президенти обох країн визначили наукові дослідження щодо вакцини та препаратів від коронавірусу.

Домовленості, досягнуті під час даного візиту, також передбачають поглиблення військової співпраці, модернізацію польської армії за допомогою американського новітнього озброєння, збільшення інвестицій в обороноздатність, уточнюють параметри контингенту Збройних сил США в Польщі.

Можна констатувати, що упродовж останніх років Польща спромоглася налагодити дійсно широку кооперацію зі Сполученими Штатами. Зокрема, наявність спільних підходів до багатьох актуальних питань міжнародного порядку денного дозволяє Польщі і США активно і взаємовигідно співпрацювати у багатьох сферах. Можна також констатувати сталі наміри обох країн посилювати східний фланг НАТО, що звичайно викликає неприховане роздратування у Москви.

Києву ж, вочевидь, слід також активно розширювати відносини з Вашингтоном, і, одночасно, постійно відстежувати сьогоднішні зміни у регіональному стратегічному балансі. І не лише спостерігати, а й намагатися впливати на них. Одним з можливих таких кроків України могло б стати відновлення на новому етапі доволі перспективного, свого часу, однак вже дещо забутого формату співробітництва США-Польща-Україна. Безсумнівно, це б суттєво сприяло посиленню спроможності нашої держави у стримуванні російської агресії.

Джерело: Інтерфакс-Україна

свіжі новини

Пам’яті Максима Максименка — Героя, який віддав життя за Україну

8 травня минає два роки з дня, коли у запеклому бою під Бахмутом героїчно загинув солдат Збройних сил України Максим Вадимович Максименко — боєць із позивним «Аякс», в.о. командира бойової групи ...

08.05.2025
Третя світова війна вже розпочалася і триває без оголошення у гібридній формі, або План миру не лише для України (частина п’ята)

“Ніхто не народжується хорошим громадянином, жодна країна не народжується демократичною. Ці процеси продовжують розвиватися протягом всього життя” (Кофі Аннан, 1938-2018 рр.) ...

04.05.2025
СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ОЛЕКСАНДРА АНДРІЙОВИЧА САЄНКА

З глибоким сумом повідомляємо, що 30 квітня 2025 року після тяжкої хвороби відійшов у вічність наш однопартієць САЄНКО Олександр Андрійович. Ветеран Збройних сил, активний громадянин, справжній ...

01.05.2025
Меморандум щодо принципу компенсації за стратегічний внесок України у сферу міжнародної безпеки

Подається на розгляд країн-членів ООН, країн-гарантів безпеки України згідно з Будапештським Меморандумом, міжнародних організацій, країн-партнерів НАТО і ЄС, а також Уряду Сполучених Штатів ...

24.04.2025
Усі новини