Долучитися до партії Підтримати фінансово
23.01.2022

Представники УНР та ЗУНР усвідомлювали, що запорукою виживання України за тих часів і тих умов було саме об’єднання, — Олександр Мусієнко

thumb

Проголошення Акту злуки 22 січня 1919 року свідчило про далекоглядність тогочасних політиків, які діяли і з боку Української Народної Республіки, і з боку Західноукраїнської Народної Республіки. Таку думку в коментарі Фактам ICTV висловив керівник Центру військово-правових досліджень, Член Політради партії «Сила і Честь» та політичний експерт Олександр Мусієнко.

«Представники УНР та ЗУНР усвідомлювали, що запорукою виживання України за тих часів і тих умов було саме об’єднання. І це надзвичайно позитивний та важливий момент. Відбулося те, що й мало відбутися», — зауважує Олександр Мусієнко.

Тогочасні діячі усвідомлювали, каже Мусієнко, що через поділ між Заходом та Сходом країна втратить суверенність.

«На моє переконання, це був надзвичайно мужній та важливий крок, який свідчив про те, що, попри подекуди різні бачення та підходи, існувало розуміння, що єдність — це запорука існування державності», — наголошує він

Той факт, що об’єднана українська держава формально проіснувала лише 175 днів, переконаний Олександр Мусієнко, має стати для українців уроком, із якого необхідно зробити правильні висновки.

«Треба аналізувати цей досвід та розуміти, що трапилось тоді. Брак єдності, зокрема, завадив зберегти державність, та призвів до того, що її було втрачено та фактично віддано російським більшовикам».

Наші предки дійсно щиро прагнули мати самостійну державу, але розбрат та відсутність єдності стали цьому на заваді, — зазначає політексперт.

Саме тому, зазначив Олександр Мусієнко, нині варто пам’ятати помилки минулого, бо саме соборність і єдність — це запорука сили та майбутнього процвітання України як успішної держави. Намагання змінити формат свята

Спроба президента-втікача Віктора Януковича змінити формат свята у 2011 році теж має наштовхувати українців на розуміння важливості історичних процесів.

«На жаль, мені здається, Янукович зробив дуже багато кроків для знецінення багатьох моментів в історії нашої державності, а також неправильних кроків у гуманітарній, оборонній, безпековій політиці, які були вигідні Росії».

Тому було б дуже правильно, якби підходи до відзначення свята були орієнтовані на вивчення та усвідомлення історичного досвіду, засвоєння уроків минулого. Зокрема, і за часів правління Януковича, — наголошує Олександр Мусієнко.

Соборність для сучасної України

«Я вважаю, те, що Схід і Захід разом — це все-таки факт, який існує. Просто потрібно працювати над тим, аби в України була єдина об’єднавча ідея в економічній та гуманітарній політиці».

Кроки для цього вже зроблені. А політикам нині важливо не грати на фрагментації, не послуговуватися порадами деяких своїх політтехнологів, які радять працювати за принципом «розділяй і володарюй», і не стикати лобами людей іноді за надуманих причин, — переконаний Олександр Мусієнко, підкреслюючи, що «державність українцям дісталась непросто. Навіть зараз за неї фактично доводиться воювати. Тому її неодмінно необхідно берегти».

#СилаіЧесть #Україна #політика

свіжі новини

Олег Бєлоколос: Перемога над Росією змінить архітектуру безпеки в Європі

Я вірю в перемогу, але не говорю, що вона у нас уже в кишені і гарантована нам

21.05.2022
Олександр Мусієнко: Китай повинен відреагувати на звернення про допомогу рідних захисників Маріуполя

Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень, член Політради політичної партії «Сила і Честь» висловив думку, що Китай повинен відреагувати на це звернення, щоб ...

15.05.2022
Розмова Остіна з Шойгу була з метою перевірити адекватність російського керівництва Міноборони, — Бєлоколос

У п’ятницю, 13 травня, міністр оборони Ллойд Остін вперше з 18 лютого провів розмову із міністром оборони Росії Сергієм Шойгу. Глава Пентагону закликав до «негайного припинення вогню в ...

14.05.2022
Заява прес-служби Політичної партії «Сила і Честь»

Дорогі Друзі, члени Партії, прихильники та шановні громадяни України! Йде третій місяць повномасштабної агресії і восьмий рік війни Росії проти України з метою не тільки знищення Української ...

04.05.2022
Усі новини