Долучитися до партії Підтримати фінансово
23.01.2022

Представники УНР та ЗУНР усвідомлювали, що запорукою виживання України за тих часів і тих умов було саме об’єднання, — Олександр Мусієнко

thumb

Проголошення Акту злуки 22 січня 1919 року свідчило про далекоглядність тогочасних політиків, які діяли і з боку Української Народної Республіки, і з боку Західноукраїнської Народної Республіки. Таку думку в коментарі Фактам ICTV висловив керівник Центру військово-правових досліджень, Член Політради партії «Сила і Честь» та політичний експерт Олександр Мусієнко.

«Представники УНР та ЗУНР усвідомлювали, що запорукою виживання України за тих часів і тих умов було саме об’єднання. І це надзвичайно позитивний та важливий момент. Відбулося те, що й мало відбутися», — зауважує Олександр Мусієнко.

Тогочасні діячі усвідомлювали, каже Мусієнко, що через поділ між Заходом та Сходом країна втратить суверенність.

«На моє переконання, це був надзвичайно мужній та важливий крок, який свідчив про те, що, попри подекуди різні бачення та підходи, існувало розуміння, що єдність — це запорука існування державності», — наголошує він

Той факт, що об’єднана українська держава формально проіснувала лише 175 днів, переконаний Олександр Мусієнко, має стати для українців уроком, із якого необхідно зробити правильні висновки.

«Треба аналізувати цей досвід та розуміти, що трапилось тоді. Брак єдності, зокрема, завадив зберегти державність, та призвів до того, що її було втрачено та фактично віддано російським більшовикам».

Наші предки дійсно щиро прагнули мати самостійну державу, але розбрат та відсутність єдності стали цьому на заваді, — зазначає політексперт.

Саме тому, зазначив Олександр Мусієнко, нині варто пам’ятати помилки минулого, бо саме соборність і єдність — це запорука сили та майбутнього процвітання України як успішної держави. Намагання змінити формат свята

Спроба президента-втікача Віктора Януковича змінити формат свята у 2011 році теж має наштовхувати українців на розуміння важливості історичних процесів.

«На жаль, мені здається, Янукович зробив дуже багато кроків для знецінення багатьох моментів в історії нашої державності, а також неправильних кроків у гуманітарній, оборонній, безпековій політиці, які були вигідні Росії».

Тому було б дуже правильно, якби підходи до відзначення свята були орієнтовані на вивчення та усвідомлення історичного досвіду, засвоєння уроків минулого. Зокрема, і за часів правління Януковича, — наголошує Олександр Мусієнко.

Соборність для сучасної України

«Я вважаю, те, що Схід і Захід разом — це все-таки факт, який існує. Просто потрібно працювати над тим, аби в України була єдина об’єднавча ідея в економічній та гуманітарній політиці».

Кроки для цього вже зроблені. А політикам нині важливо не грати на фрагментації, не послуговуватися порадами деяких своїх політтехнологів, які радять працювати за принципом «розділяй і володарюй», і не стикати лобами людей іноді за надуманих причин, — переконаний Олександр Мусієнко, підкреслюючи, що «державність українцям дісталась непросто. Навіть зараз за неї фактично доводиться воювати. Тому її неодмінно необхідно берегти».

#СилаіЧесть #Україна #політика

свіжі новини

Олег Бєлоколос: США вже не звертають уваги на кремлівські «червоні лінії», а системно збільшують бойову міць ЗСУ

Коментар стосовно передачі американських ракет, які дістають Криму

02.02.2023
Перемога України змінить світ. Патріарх Філарет зустрівся з генералом Ігорем Смешком

26 січня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з українським військовим та політичним діячем, генерал-полковником Ігорем Смешком. Ігор ...

27.01.2023
Усі злочини мають бути зафіксовані, а особи, які беруть у них участь, покарані, — Олег Бєлоколос

У четвер, 19 січня, Європейський парламент схвалив резолюцію, яка закликає створити міжнародний трибунал щодо розслідування злочинів правителя РФ Путіна та білоруського диктатора Лукашенка. Сайт ...

24.01.2023
Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі нацбезпеки і оборони України

Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі національної безпеки і оборони нашої Держави! Дякуємо нашим розвідникам за патріотизм, наполегливість, мужність, ...

24.01.2023
Усі новини