Долучитися до партії Підтримати фінансово
30.05.2022

Олександр Мусієнко: З трьох варіантів звільнення окупованих Росією територій існує на сьогодні тільки один

thumb

Існує три варіанти звільнення окупованих Росією територій, але тільки один з них є найактуальнішим і застосовним у нинішніх умовах. Про це сьогодні, 30 травня, в ефірі телемарафону «Говорить Україна» телеканалів «Дом» та UA заявив керівник Центру військово-правових досліджень, член Політради партії «Сила і Честь» Олександр Мусієнко.

За його словами, хтось уявляє, що деокупацію захоплених Росією територій можна провести масованим контрнаступом по всій лінії фронту.

«А у нас, я хочу нагадати, лише 500 км на сході лінія фронту, де йдуть дуже напружені важкі бої. А ще й південь України. І тому треба розуміти, що очевидно зараз такий підхід реалізувати вкрай важко», — пояснив Олександр Мусієнко.

Другий варіант — не зважати на жертв, втрати й кидати все нові підрозділи в контратаки.

«Це теж не український підхід. Це Росія так воює, не шкодуючи людських життів», — зазначив експерт.

Третій варіант він назвав найактуальнішим і найприйнятнішим у нинішніх умовах.

«Цей приклад якраз демонструють українські військовослужбовці. Він полягає в наступному: переходити в контратаки необхідно планомірно, акуратно, за тими напрямками, де надається можливість, зважаючи на можливі втрати для того, щоб їх мінімізувати, і для того, щоб зберегти якнайбільше життів та здоров’я особового складу», — пояснив Олександр Мусієнко.

Також він зазначив, що контрнаступні дії необхідно проводити таким чином, щоб це, наскільки це можливо в умовах бойових дій, було безпечним для громадянського мирного населення.

Як приклад, Олександр Мусієнко навів просування української армії при звільненні територій у Харківській та Херсонській областях. За його словами, необхідно проводити бойові дії так, щоб унеможливити для противника володіння тією чи іншою позицією, яка більш вигідна стосовно українських сил.

«Тобто вони витісняються з цих позицій, і вже позиції вигідніші з військової точки зору або висоти, або за зеленою зоною, займають українські підрозділи», — сказав він.
За його словами, така тактика дає змогу ефективніше проводити оборону та стримування російських військ, а також створює певні плацдарми для напрямків, для майбутніх контратак та звільнення українських територій.

свіжі новини

Олег Бєлоколос: Білоруський режим давно системно діє як повноцінний військово-політичний союзник РФ

Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради парії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос наголошує, що білоруський режим вже давно і системно діє ...

28.06.2022
Шановні друзі! Прийміть щирі вітання з визначним державним святом – Днем Конституції України!

З усього серця зичимо міцного здоров’я, щастя, добра, Перемоги та миру!

28.06.2022
Дорогі медичні працівники України!

Ви рятуєте найцінніше — людські життя та своєю невтомною професійною роботою повертаєте здоров’я хворим, робите нас сильними та повертаєте волю до життя. Шановні наші бійці медичного ...

19.06.2022
Олександр Мусієнко: Структури «Рамштайну» працюють і у всіх є розуміння, що Україну зараз потрібно підтримувати

Вчора, 15 червня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося третє засідання контактної групи з питань оборони України. Учасники — міністри оборони майже 50-ти країн, які підтримують Україну ...

16.06.2022
Усі новини