Долучитися до партії Підтримати фінансово
30.05.2022

Олександр Мусієнко: З трьох варіантів звільнення окупованих Росією територій існує на сьогодні тільки один

thumb

Існує три варіанти звільнення окупованих Росією територій, але тільки один з них є найактуальнішим і застосовним у нинішніх умовах. Про це сьогодні, 30 травня, в ефірі телемарафону «Говорить Україна» телеканалів «Дом» та UA заявив керівник Центру військово-правових досліджень, член Політради партії «Сила і Честь» Олександр Мусієнко.

За його словами, хтось уявляє, що деокупацію захоплених Росією територій можна провести масованим контрнаступом по всій лінії фронту.

«А у нас, я хочу нагадати, лише 500 км на сході лінія фронту, де йдуть дуже напружені важкі бої. А ще й південь України. І тому треба розуміти, що очевидно зараз такий підхід реалізувати вкрай важко», — пояснив Олександр Мусієнко.

Другий варіант — не зважати на жертв, втрати й кидати все нові підрозділи в контратаки.

«Це теж не український підхід. Це Росія так воює, не шкодуючи людських життів», — зазначив експерт.

Третій варіант він назвав найактуальнішим і найприйнятнішим у нинішніх умовах.

«Цей приклад якраз демонструють українські військовослужбовці. Він полягає в наступному: переходити в контратаки необхідно планомірно, акуратно, за тими напрямками, де надається можливість, зважаючи на можливі втрати для того, щоб їх мінімізувати, і для того, щоб зберегти якнайбільше життів та здоров’я особового складу», — пояснив Олександр Мусієнко.

Також він зазначив, що контрнаступні дії необхідно проводити таким чином, щоб це, наскільки це можливо в умовах бойових дій, було безпечним для громадянського мирного населення.

Як приклад, Олександр Мусієнко навів просування української армії при звільненні територій у Харківській та Херсонській областях. За його словами, необхідно проводити бойові дії так, щоб унеможливити для противника володіння тією чи іншою позицією, яка більш вигідна стосовно українських сил.

«Тобто вони витісняються з цих позицій, і вже позиції вигідніші з військової точки зору або висоти, або за зеленою зоною, займають українські підрозділи», — сказав він.
За його словами, така тактика дає змогу ефективніше проводити оборону та стримування російських військ, а також створює певні плацдарми для напрямків, для майбутніх контратак та звільнення українських територій.

свіжі новини

Вступ України до НАТО відбувається вже зараз, — Олег Бєлоколос

Потрібно сформувати лише політичне рішення

25.11.2022
Він, відволікаючи на себе ворожу авіацію у повітряному бою захистив небо, а його донька написала зворушливий вірш-присвяту

Старша донька Героя України полковника Олександра Оксанченка Ганна написала вірш-присвяту відомому військовому льотчику, який загинув у перші дні війни в повітряному бою, відволікаючи на себе ...

21.11.2022
Олег Бєлоколос: Саміт G20 чітко продемонстрував, що поглиблення ізоляції країни-агресора набирає хід

Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради партії «Сила та Честь» Олег Бєлоколос, коментуючи виданню Comments.ua перші підсумки саміту ...

16.11.2022
Дуже важливо, що Сі та Байден на переговорах підкреслили їх протидію застосуванню чи загрозі застосування ядерної зброї в Україні, — Ігор Смешко

«… Заява США про те, що Сі та Байден «повторили свою домовленість про те, що ядерну війну ніколи не слід вести і її ніколи не можна виграти, і підкреслила їх протидію застосуванню чи ...

16.11.2022
Усі новини