Долучитися до партії Підтримати фінансово
03.05.2022

Олександр Мусієнко про мобілізаційний потенціал рф та про плани агресора по захопленню великих міст Дніпропетровської області (відео)

thumb

Інформація, яка шириться в ЗМІ, про плани Росії захопити до 9 травня Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.), цілком може бути реалістичною, однак це не означає, що план має шанси на втілення. Приблизно так само виглядають справи з оголошенням у Росії мобілізації. Оголосити можуть, але її ефективність не буде надто великою. Таку думку сьогодні, 2 травня, в ефірі телемарафону «Говорить Україна» телеканалі «Дом» та UATV.ua висловив керівник Центру військово-правових досліджень, Член Політради партії «Сила і Честь» Олександр Мусієнко.

Він вважає, що плани захоплення Кривого Рогу — це данина російському символізму і спроба вкотре зробити Україні боляче. При цьому впевнений, що РФ не має сил для захоплення будь-якого великого міста Дніпропетровської області.

«Такі плани напевно можуть бути. Але там дуже багато планів малює собі російське командування. Я думаю, багато бажань і амбіцій агресивних і у Путіна, і в його оточення. Адже питання ще і в силах, і можливостях потенційних. Тому я не думаю, що є на сьогоднішній день сили та потенціал у російських військ просунутися та захопити Кривий Ріг чи інше велике місто Дніпропетровської області. Вони не змогли до цього моменту захопити жодного великого міста», — констатує Мусієнко.

Експерт додає, що й до цього російське командування мало безліч планів щодо України, але українські захисники їх зламали. А зараз у Збройних сил України з’являється, до того ж, все більше ефективної зброї для відбиття атак.

«Тому планувати, малювати якісь плани, амбіції, це, звичайно, можна… Але питання в тому, що реалізувати їх з кожним днем ​​у російської військової машини можливостей дедалі менше», — робить висновок Мусієнко.

Приблизно так само керівник Центру військово-правових досліджень оцінює ефективність можливої ​​мобілізації в РФ, не виключаючи при цьому, що держава-агресорка може на неї піти. Він пояснює, посилаючись на опубліковані дані британської розвідки, що приблизно чверть сухопутних військ Росії втратили боєздатність. Отже, якщо РФ хоче продовжувати війну, їй необхідний людський ресурс.

«Поповнювати, звісно, без мобілізації вони його навряд чи зможуть. Вони спробували призвати резервістів, мали призвати 60 тис., але за місяць вдалося десь не більше 10 тис. назбирати. Це той максимум, який могли. І зараз, звичайно, є сценарій, що можуть призвати», — коментує Мусієнко.

Проте експерт має сумнів, що в Росії вдасться мобілізувати достатню кількість людей.

«Мобілізаційний потенціал на папері, дійсно, великий у Росії. Але питання в іншому, в тому, що я майже впевнений, що вони не зможуть призвати більшість, тому що не захочуть йти воювати. Одна справа — кричати пропаганду, розпалювати ворожнечу та ненависть, але інша справа, коли тебе відправляють на війну. Там буде менше охочих. І, по-друге, звичайно ж, необхідне навчання, яке має тривати від двох тижнів мінімум. Це мінімально від двох тижнів до двох місяців для того, щоб навчити якихось спеціальностей, наприклад, оператор артилерійських систем, водій танків, бронетехніки і т. д. Це не робиться за один день, але якщо вони захочуть призвати й кидати просто непідготовлених, то це, по-перше, лише посилить соціально-економічні потрясіння в самій Росії, можна не сумніватися. Зростатимуть опозиційні настрої. І, по-друге, це буде не надто боєздатна, навчена бойова одиниця в бою. Тому й ефективність не буде надто велика», — упевнений експерт.

На думку Мусієнка, порятунком для тих росіян, які не хочуть воювати, може стати легіон «Свобода Росії», створений із військовослужбовців цієї країни, які перейшли на бік України.

«Я неодноразово закликав і говорив російським військовим, що у них є два способи. По-перше, шукати шляхи, щоб відмовлятися їхати воювати проти України, і другий, якщо вже вирушати, то здаватися в полон або вступати до легіону «Свобода Росії». І відстоювати у цій боротьбі найкраще майбутнє для себе та своїх дітей… Вони мають такий шанс, тому, я думаю, нехай вони цим скористаються», — каже Олександр Мусієнко.

свіжі новини

Олег Бєлоколос: США вже не звертають уваги на кремлівські «червоні лінії», а системно збільшують бойову міць ЗСУ

Коментар стосовно передачі американських ракет, які дістають Криму

02.02.2023
Перемога України змінить світ. Патріарх Філарет зустрівся з генералом Ігорем Смешком

26 січня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з українським військовим та політичним діячем, генерал-полковником Ігорем Смешком. Ігор ...

27.01.2023
Усі злочини мають бути зафіксовані, а особи, які беруть у них участь, покарані, — Олег Бєлоколос

У четвер, 19 січня, Європейський парламент схвалив резолюцію, яка закликає створити міжнародний трибунал щодо розслідування злочинів правителя РФ Путіна та білоруського диктатора Лукашенка. Сайт ...

24.01.2023
Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі нацбезпеки і оборони України

Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі національної безпеки і оборони нашої Держави! Дякуємо нашим розвідникам за патріотизм, наполегливість, мужність, ...

24.01.2023
Усі новини