Долучитися до партії Підтримати фінансово
03.05.2022

Олександр Мусієнко про мобілізаційний потенціал рф та про плани агресора по захопленню великих міст Дніпропетровської області (відео)

thumb

Інформація, яка шириться в ЗМІ, про плани Росії захопити до 9 травня Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.), цілком може бути реалістичною, однак це не означає, що план має шанси на втілення. Приблизно так само виглядають справи з оголошенням у Росії мобілізації. Оголосити можуть, але її ефективність не буде надто великою. Таку думку сьогодні, 2 травня, в ефірі телемарафону «Говорить Україна» телеканалі «Дом» та UATV.ua висловив керівник Центру військово-правових досліджень, Член Політради партії «Сила і Честь» Олександр Мусієнко.

Він вважає, що плани захоплення Кривого Рогу — це данина російському символізму і спроба вкотре зробити Україні боляче. При цьому впевнений, що РФ не має сил для захоплення будь-якого великого міста Дніпропетровської області.

«Такі плани напевно можуть бути. Але там дуже багато планів малює собі російське командування. Я думаю, багато бажань і амбіцій агресивних і у Путіна, і в його оточення. Адже питання ще і в силах, і можливостях потенційних. Тому я не думаю, що є на сьогоднішній день сили та потенціал у російських військ просунутися та захопити Кривий Ріг чи інше велике місто Дніпропетровської області. Вони не змогли до цього моменту захопити жодного великого міста», — констатує Мусієнко.

Експерт додає, що й до цього російське командування мало безліч планів щодо України, але українські захисники їх зламали. А зараз у Збройних сил України з’являється, до того ж, все більше ефективної зброї для відбиття атак.

«Тому планувати, малювати якісь плани, амбіції, це, звичайно, можна… Але питання в тому, що реалізувати їх з кожним днем ​​у російської військової машини можливостей дедалі менше», — робить висновок Мусієнко.

Приблизно так само керівник Центру військово-правових досліджень оцінює ефективність можливої ​​мобілізації в РФ, не виключаючи при цьому, що держава-агресорка може на неї піти. Він пояснює, посилаючись на опубліковані дані британської розвідки, що приблизно чверть сухопутних військ Росії втратили боєздатність. Отже, якщо РФ хоче продовжувати війну, їй необхідний людський ресурс.

«Поповнювати, звісно, без мобілізації вони його навряд чи зможуть. Вони спробували призвати резервістів, мали призвати 60 тис., але за місяць вдалося десь не більше 10 тис. назбирати. Це той максимум, який могли. І зараз, звичайно, є сценарій, що можуть призвати», — коментує Мусієнко.

Проте експерт має сумнів, що в Росії вдасться мобілізувати достатню кількість людей.

«Мобілізаційний потенціал на папері, дійсно, великий у Росії. Але питання в іншому, в тому, що я майже впевнений, що вони не зможуть призвати більшість, тому що не захочуть йти воювати. Одна справа — кричати пропаганду, розпалювати ворожнечу та ненависть, але інша справа, коли тебе відправляють на війну. Там буде менше охочих. І, по-друге, звичайно ж, необхідне навчання, яке має тривати від двох тижнів мінімум. Це мінімально від двох тижнів до двох місяців для того, щоб навчити якихось спеціальностей, наприклад, оператор артилерійських систем, водій танків, бронетехніки і т. д. Це не робиться за один день, але якщо вони захочуть призвати й кидати просто непідготовлених, то це, по-перше, лише посилить соціально-економічні потрясіння в самій Росії, можна не сумніватися. Зростатимуть опозиційні настрої. І, по-друге, це буде не надто боєздатна, навчена бойова одиниця в бою. Тому й ефективність не буде надто велика», — упевнений експерт.

На думку Мусієнка, порятунком для тих росіян, які не хочуть воювати, може стати легіон «Свобода Росії», створений із військовослужбовців цієї країни, які перейшли на бік України.

«Я неодноразово закликав і говорив російським військовим, що у них є два способи. По-перше, шукати шляхи, щоб відмовлятися їхати воювати проти України, і другий, якщо вже вирушати, то здаватися в полон або вступати до легіону «Свобода Росії». І відстоювати у цій боротьбі найкраще майбутнє для себе та своїх дітей… Вони мають такий шанс, тому, я думаю, нехай вони цим скористаються», — каже Олександр Мусієнко.

свіжі новини

Фракція політичної партії «Сила і Честь» у Бучанській міській раді отримала подяку від територіальної громади за волонтерську діяльність

24 вересня, Буча відзначає День міста. Цьогорічне святкування проходило під девізом «Буча — 2022: вистояли — відбудуємо». І нам дуже приємно повідомити, що саме у цей день робота ...

24.09.2022
У відповідь ми мусимо бити по всьому, до чого зможемо дотягнутись, — Олександр Мирний

Росія почала бити по критичній інфраструктурі і це прогнозовано, а також є станнім козирем агресора, зазначив на своїй фейсбук-сторінці Олександр Мирний — підприємець, український політик, ...

12.09.2022
Олег Бєлоколос: Падіння режиму Лукашенка вже на порядку денному

Експерт з питань зовнішньої та безпекової політики фонду «Майдан закордонних справ», ексрадник посольства України в Канаді та Кенії, член Політради Політичної партії «Сила і Честь» Олег ...

07.09.2022
Олександр Мирний: Головне, аби Уряд Британії не розчарувався від дій можновладців

«Ліз Трасс нова очільниця уряду Британії!. Україна не залишається самотньою в боротьбі з агресором». Такий запис зробив на своїй фейсбук-сторінці Олександр Мирний — підприємець, український ...

06.09.2022
Усі новини